Datakom
Par mums
Pakalpojumi
Kontakti
Karkatūra Vīrusi
Vīrusi IT infrastruktūrā
10/06/2019

IT drošības pakalpojumi ir kļuvuši ārkārtīgi sarežģīti un komplicēti, tie vairs nav tādi, kādi bija pat 20 gadus atpakaļ. Mūsdienās pastāv vairāki veidi, kā pasargāt savu IT infrastruktūru no ārējiem draudiem, viena no iespējām ir antivīrusa iegāde, bet tā ir nevis 100% garants drošībai, bet gan pirmais līmenis, pamats, kuram ir jābūt jebkurā datorā vai tas ir privātai lietošanai mājās un ģimenē, vai darbā. Arī uzņēmumi apzinās, ka drošība nevar būt tikai uz papīra, ir jābūt ieviestiem drošības pamatprincipiem. Piemēram, kā normālai praksei ir jābūt  procedūrai, ka IT iekārtās regulāri tiek mainītas paroles, datori tiek šifrēti, regulāri tiek atjauninātas programmatūras versijas, to skaitā antivīrusu un ugunsmūru versijas. Kāpēc ir jāvērš tik liela uzmanība infrastruktūras drošībai, jo pasaulē tikai pagājušajā gadā vien tika radīti vairāk kā 317 miljonu dažādu datorvīrusu vai ļaunprātīgu datorprogrammu.

 Lai aizsargātu savu infrastruktūru, viena no pirmajām lietām, ko uzņēmumi dara – algo darbinieku – IT administratoru, pēc tam pērk dažādas programmas, kuras aizsargā infrastruktūru no vīrusiem vai pat kiberuzbrukumiem. Tas, ka kiberuzbrukumi skar tikai uzņēmumus ir maldīgs priekšstats, arī vienkārši lietotāji nereti kļūst par upuriem internetā. Pēdējā pusgada laikā no dažādiem uzbrukumiem ir cietuši 12 miljoni cilvēku un uzņēmumu, to infrastruktūru mēģinot uzlauzt, izspiegot un inficēt. 95% gadījumu procesu apturēja ugunsmūri, antivīrusu programmas.

Var secināt, ka uz datorvīrusiem un kiberdrošību nedrīkst raudzīties kā uz maznozīmīgu procesu, kuru noteikti novērsīs kāda no uzinstalētajām programmatūrām. Jā, kā parāda pētījumi, vairumā gadījumu tas tā ir, bet, ja aiz programmatūras nav kompetenta darbaspēka, rezultāti var būt dažādi. Un, kā rāda Datakom pieredze, labu darbinieku IT jomā atrast nav viegls uzdevums. Uzņēmumiem ir jābūt tālredzīgiem un jāinvestē testos, drošības auditos, kas pārbauda cik droša ir uzņēmuma vide.

Jāņem vērā, ka ne vienmēr darbinieks, kuram ir uzticēti IT administratora darba pienākumi ir kompetents, pietiekoši kvalificēts un ieinteresēts. Savā pieredzē esam piedzīvojuši situācijas, kur, izmantojot gudras, ar IT saistītas frāzes, iegūst darbu, kaut gan viņu kompetence ir visai zema un trūkst motivācijas. Gadās arī, kad darbinieki darba vietā veic savas privātās lietas.

Apkalpojot klientus, esam saskārušies ar dažādām kuriozām situācijām, kad runa ir  par vīrusiem un datu drošību. Piemēram, IT administratori skrien pa biroju un no katra datora cenšas noķert vīrusu – tādējādi parādot, ka viņš nopietni strādā. Par to arī šī karikatūra.

 Lai izvairītos no situācijām, kas var kaitēt uzņēmumam, ir iespējams IT ārpakalpojums, kas ietver arī dažādus drošības risinājumus. Datakom piedāvā IT ārpakalpojumus, mēs spējam attīstīt kompetences, ko iespējams izmantot uzņēmumu infrastruktūrās, atrodot labākos veidus, kā panākt rezultātu. Uztici savu infrastruktūru mums!

Dalies
Dalies
Vēlies uzdot jautājumu?
Sazinies ar mums »
Par būtisko Datakomā
Jaunumi »
Pievienojies profesionāļiem!
Vakances »
Ziņojums
Sūtīt
Ziņojums
Sūtīt
Ziņojums
Sūtīt