Datakom
Par mums
Pakalpojumi
Kontakti
LORAF projekts
LORAF datu apstrādes un uzglabāšanas risinājums
19/02/2019

Ventspils augstskola izsludināja atklātu konkursu, projektam, kas paredzēts jaunākās paaudzes radioteleskopu zemas frekvences antenu tīkla (LOFAR) stacijas datu reāllaika datu plūsmas apstrādei – datu saglabāšanai un saglabāto datu nolasīšanai. Lai arī precizējošus jautājumums par projektu uzdeva vairākas kompānijas, reālu piedāvājumu iesniedza tikai Datakom.

Šis projekts nebija vērienīgs dzelžu apjomā, piegādāta un uzstādīta viena IBM lenšu bibliotēka, serveris, datu glabātuve un SAS komutators, bet gan tehnologiskajā specifikā, kurai bija jārod risinājums, ņemot vērā, ka dati pienāk 24/7. Problēma bija tajā, ka nebija, kur glabāt tik liela apjoma nepārtrauktus datus. Datakom tehniskie inženieri izstrādāja kodu, kas nodrošināja šo datu plūsmas sadalīšanu. Risinājums bija tāds, ka vienlaicīgi datu plūsmas ierakstīšanu realizē vairākās Tape bibliotēkas LTO8 galvas un katra galva apkalpo savu datu plūsmu (no antenas pienākošo datu plūsmas sadalīšanu divās datu plūsmās realizē Pasūtītāja programmatūra un datu plūsmas sadalīšana tiek realizēta Datu serverī vai pirms dati nonāk šajā serverī). Respektīvi, serveris uzņem datus, kurā ir iekodēta programmatūra, kas datu plūsmu sadala pa 4GB lieliem failiem. Tad failus raksta ar LTFS programmatūru lenšu bibliotēkā. Tā tiek nodrošināta ātrdarbība, kur 70% iegūto datu tiek nosūtīti uz Nīderlandi. Lai datiem piekļūtu, jāpieslēdzas serverim un jānorāda konkrēta diena/ laiks, robots atrod attiecīgo kaseti un ieraksta disku masīvā.

Lielākais izaicinājums bija saprast, kā arhitektēt risinājumu, lai tas strādā gan nolasot datus, gan ierakstot. Vienīgais no ražotājiem, kurš atsaucās Datakom aicinājumam iesaistīties un kopā radīt risinājumu šim projektam, bija IBM.

Datakom pierādīja savu kompetenci, izdomu un tehnisko kapacitāti spējot radīt modernu un unikālu arhitektūru, piegādāt, uzstādīt un uzturēt visu infrastruktūru, radot to tā, ka to ir iespējams paplašināt.

Datakom šis bija viens no interesantākajiem projektiem, iepazīties ar radioteleskopiem, saprast to darbību, funkcionalitāti un piedāvāt savu risinājumu, lai uzlabotu kosmosa izpētes centra darbu, jutāmies pagodināti un savā ziņā uzskatījām par savu uzdevumu izstrādāt sistēmu, kas pilnībā nodrošinās pētījumu centriem nepieciešamos datus maksimāli ātri un ērti.

Dalies
Dalies
Vēlies uzdot jautājumu?
Sazinies ar mums »
Par būtisko Datakomā
Jaunumi »
Pievienojies profesionāļiem!
Vakances »
Ziņojums
Sūtīt
Ziņojums
Sūtīt
Ziņojums
Sūtīt