Datakom
Par mums
Pakalpojumi
Kontakti
Ieguvumi biznesam ar Citrix un Nutanix risinājumiem
29/10/2018

Cilvēki katru dienu izdomā dažādas inovācijas, lai atvieglotu savu dzīvi un dažādotu ikdienu. Bez šīs dziņas mums nebūtu ļoti daudz lietu, nemaz nerunājot par elektrības un motoru esamību. Pateicoties rūpniecības apvērsumam 19. gs., kas aizsāka tehnoloģisko sniega bumbas efektu, mēs atrodamies tik tehnoloģiski attīstītā laikā, kā vēl nekad. Tāpēc, turpinot attīstīties un iet uz priekšu, tiek domātas jaunas tehnoloģiskās inovācijas, kuras  tiešā veidā saistītas ar mūsu ikdienu. Kā viena no šādām sociālajām pārmaiņām ir termins – darbs no mājām vai darbs ārpus ofisa. Tādas kampaņas, kad ofiss iziet no telpām vairs nav nekas unikāls. Amerikāņu biznesa medija CNBC pētījums rezultāti liecina, ka mūsdienās ap 70 % iedzīvotāju visā pasaulē ārpus ofisa strādā vismaz vienu reizi nedēļā.[1] Taču, esot ārpus savas darba vides, ne vienmēr varam operatīvi pieslēgties, lai atrisinātu kādu ārkārtas situāciju un tam iemesls ir viens, nav pieejas dokumentiem, mapēm, kuras atrodas datorā. Mūsdienās gan šī vairs nav problēma, kuru nevar atrisināt, galvenais ir vēlme risināt. Ir ražotāji, kuri  piedāvā aplikāciju virtualizācijas platformas, šo platformu vīzija ir – strādā no jebkuras vietas, ar jebkuru ierīci jebkurā laikā.

Kas tad ir virtualizācija, ja šo jautājumu apskatām no darba virsmas pozīcijas – darba virsmas virtualizācija ir ierīces izmantošanas modelis, kur virtualizēta darbvirsma tiek glabāta centralizētā vai attālinātā infrastruktūrā – nevis fiziskajā ierīcē. Respektīvi, operētājsistēma, lietojumprogrammas un dati tiek nodalīti no ierīces un tie tiek pārcelti uz datu centru, kur tiek centralizēti pārvaldīti un uzglabāti, tādā veidā nodrošinot piekļuvi jebkurai lietojumprogrammai, datiem un Windows videi, neatkarīgi no to atrašanās vietas, vienlaikus saglabājot personalizētās lietošanas iespējas pat ierīču maiņas gadījumā. Šis pats scenārijs attiecās arī uz lietojumprogrammu virtualizāciju. Noteikti, pastāv skepse par virtualizāciju, jo vienmēr var teikt, ka portatīvo datoru var ņemt līdz, kur nepieciešams, līdz ar to arī datus. Bet, ko darīt, ja portatīvais dators salūzt, datiem piekļūt nevar. Izmantojot virtualizāciju, nekādu problēmu, ielogojamies ar savu lietotāja vārdu un paroli no jebkuras citas ierīces un turpinām iesākto.

Tālāk vēršam savu uzmanību uz ieguvumiem, obligāti jāuzsver ievērojami augstāka datu drošība, produktivitāte, savu personīgo ierīču lietošana, vieglāka un ērtāka lietojumprogrammu uzstādīšana, atjaunināšana un ievērojami augstāka sistēmu veiktspēja.  Tiek samazināts datu zudumu risks, nodrošināta biznesa nepārtrauktība. Kā arī, samazinās lietotāju ierīču atjaunošanas izmaksas – nevajag jaunus datorus, ļoti dārgas ierīces – var lietot vecās vai arī izmantot “Bring your own device” (BYOD), risinājums, kas mūsdienu dinamiskajā vidē nebūt nav nekas svešs vai ārkārtējs.

Lai šo risinājumu spētu veiksmīgi nodrošināt, saprotams ir jābūt aplikāciju ātrdarbībai datu centrā, to nodrošina Hyperkonverģētais risinājums. Tradicionāli Datu centri sastāv no datu glabāšanas iekārtām (storage), serveriem un tīklu iekārtām (Networking), katra atsevišķa komponente. Hyperconverge risinājums apvieno visas šīs iepriekš minētās komponentes vienā kastē, tiek taupīta vieta serveru statnē. Līdz ar to, tiek taupītas arī IT administratoru izmaksas, jo nevajag serveru, datu glabātuves un tīklu speciālistu, pietiek ar vienu administratoru. Kā arī kļūst ērti palielināt kapacitāti uz diskiem, nopērkot ¼ servera (Nodi) +/- precīzi var prognozēt veiktspējas procesus un to var ātri izdarīt, bez dīkstāves un īpašu speciālistu piesaistes.

Mūsdienu dinamiskajā vidē tehnoloģijas attīstās ļoti strauji, katram ražotājam ar savu produktu ir jābūt unikālam un jāspēj pārsteigt. Aplikāciju virtualizācija ir unikāls risinājums, cilvēks kļūst aiz vien tehnoloģiski neierobežotāks un mazāk saistīts vadiem, konkrētai vietai. Par šo risinājumu katrs var meklēt informāciju, taču kopumu ērti uzzināt un aprunāties ar ieviesējiem iespējams sazinoties elektroniski vai sarunājot tikšanos. Datakom eksperti vienmēr priecājas palīdzēt, informēt un konsultēt klientus par esošajiem risinājumiem, palīdzot katram atrast to, kas ir tam piemērotākais. Mūsu eksperti spēj redzēt vairākus soļus uz priekšu un paredzēt, kas ir jādara, lai Jūsu bizness izvairītos no liekām, ar IT jomu saistītām problēmām nākotnē.

[1] https://www.cnbc.com/2018/05/30/70-percent-of-people-globally-work-remotely-at-least-once-a-week-iwg-study.html

Dalies
Dalies
Vēlies uzdot jautājumu?
Sazinies ar mums »
Par būtisko Datakomā
Jaunumi »
Pievienojies profesionāļiem!
Vakances »
Ziņojums
Sūtīt
Ziņojums
Sūtīt
Ziņojums
Sūtīt