Datakom
Par mums
Pakalpojumi
Kontakti
Datakom mākoņtehnoloģijas
Nutanix makoņrisinājumi
02/07/2019

2018. gada vidū ASV IT uzņēmums Nutanix pētnieciskajā kompānijā “VansonBourne” pasūtīja pētījumu par mākoņrisinājumiem, lai iegūtu priekštatu par uzņēmumu plāniem, vai tie plāno izmantot privātus, hibrīdu vai publiskos mākoņus. Lai veiktu pētījumu, tika aptaujāti 2300 IT nozares lēmumu pieņēmēji visā pasaulē, aptverot vairākas nozares, dažādus uzņēmējdarbības apmērus un ģeogrāfiskās lokācijas vietas. Aptauja tika veikta Amerikā, Eiropā, Tuvajos Austrumos, Āfrikā, Āzijā un Klusā okeāna reģionā. Jautājumi uzņēmumiem bija, piemēram, kur viņi šobrīd darbina savas lietotnes, kur plāno tās darbināt un glabāt nākotnē. Kādi ir to mākoņu izaicinājumi.

              Pētījuma rezultāti liecina, ka šobrīd IT komandas lēmumu, kur turēt un darbināt biznesam nepieciešamās lietotnes pieņem balstoties uz ekonomiskajiem faktoriem, to atbilstību normatīvajiem aktiem, infrastruktūras pieejamības un drošības faktoriem. Uzņēmumi atklāja, ka publisko un privāto mākoņu izmantošana strauji pieaugs nākamo 12 – 24 mēnešu laikā. Un tie vēlētos redzēt uzlabojumus lietojumprogrammu mobilitātē un, lai būtu elastīgāka mākoņu vides savstarpējā izmantojamība, pielāgojot visatbilstošākajai infrastruktūrai, tas, kas kavē, lai šo visu sasniegtu ir hibrīdu mākoņu kompetenču trūkums, darba spēks un drošība.

Tiek lēsts, ka tuvāko divu gadu laikā nepilnības tiks novērstas un to uzņēmumu skaits, kuri izmanto gan publiskos, gan privātos mākoņus, pieaugs par 20%. Šobrīd, lielākā hibrīdu mākoņu izmantotāja ir Amerika, taču divu gadu laikā tai pietuvosies arī Klusā okeāna reģions un Āfrika.

              Pētījums atklāja, ka lielākoties uzņēmumi privātos mākoņus izmanto vairāk prognozējamām lietojumprogrammām, piemēram, datu dublēšanai, iekšējās datu bāzes, publisko mākoni izmanto mazāk prognozējamām mobilajām un IoT lietojumprogrammām. Iespēja, ka var ērti pārvietot lietojumprogrammas starp dažādām mākoņu vidēm nepārmaksājot, ļauj IT komandām labāk pārvaldīt mākoņu izmaksas, vadības, drošības un veiktspējas prasību līdzsvarošanu. Šo iespēju augsti novērtēja 97% no aptaujātajiem. Kāpēc šī lietojumprogrammu mobilitāte ir svarīga, jo var izvēlēties jebkuru mākoņu vidi balstoties uz servisu, cenu un drošības prasībām. Nomainīt konkrētās darba slodzes laiku var jebkurā brīdī, kā pielāgošanas vai biznesa prasības izmaiņas. Pētījums ir uzrādījis, ka 88% no respondentiem uzskata, ka hibrīdu mākoņi pozitīvi ietekmēs viņu biznesu, lai arī šo mākoņu  prasmes mūsdienu IT nozarē ir diezgan ierobežotas. Tas ir tāpēc, ka trūkst attiecīgo speciālistu, kas mācētu uzbūvēt pareizu arhitektūru, IT kompānijām ir globāla problēma noturēt un piesaistīt kvalificētus speciālistus lielā tirgus pieprasījuma dēļ. Taču ar laiku arī šī problēma tiks atrisināta.

              Pēc pētījuma var secināt, ka aizvien vairāk kompānijas saprot, ka ne visus datus nepieciešams glabāt privātajos mākoņos, aizvien vairāk vēršas uz hibrīdu mākoņu pusi, kas apvieno gan publiskos, gan privātos mākoņpakalpojumus. 91% respondentu ir atzinuši hibrīdu mākoņus par ideālo IT modeli.

Viss pētījums redzams šeit.

Dalies
Dalies
Vēlies uzdot jautājumu?
Sazinies ar mums »
Par būtisko Datakomā
Jaunumi »
Pievienojies profesionāļiem!
Vakances »
Ziņojums
Sūtīt
Ziņojums
Sūtīt
Ziņojums
Sūtīt