Datakom
Par mums
Pakalpojumi
Kontakti
Kas IT jomā vērtīgāks, Universitātes izglītība vai ātrie kursi?
21/08/2019

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, jaunieši jau ir izdarījuši izvēli, ko studēt un, kādas profesijas pārstāvji būs nākotnē. Kāds kļūs par ārstu, cits par reklāmas speciālistu, bet cits, par programmētāju. Lai arī IT joma ir viena no pelnošākajām un nemitīgi attīstās, studijas beidz labi ja puse no tiem, kas uzsāka mācības. Iemesls tam esot, ka studijas ir pārāk tehniskas, teorētiskas un neatbilst mūsdienu tirgus prasībām. Tāpēc uzņēmumi, to skaitā Datakom, sākot ar 2. kursu ņem studentus vai nu praksē vai patstāvīgā darbā, tādējādi jaunais speciālists iegūst jau praktiskas un uz reālās dzīves balstītas zināšanas.

              IT jomā darba ir daudz, bet darba spēks trūkst, šajā gadā, balstoties uz Centrālās statistikas pārvaldes ( CSP) datiem, studijas  dabaszinātnēs, matemātikā un IT jomā uzsāks vien 8%, tātad, pabeigs labi ja 6% no visiem studēt gribētājiem. Šis skaits ir krietni par mazu, lai spētu apmierināt augošo IT jomas apetīti pēc speciālistiem.

 Jauniešiem, tā sauktajai “Z” paaudzei, sociālo tīklu un dažādu sevis attīstīšanas kompāniju ietekmē ir radies maldīgs uzskats, ka var iziet pāris kursus un būt IT eksperts. Tā IT nenotiek, šī ir nozare, kur katras iegūtās zināšanas, vai tās ir augstskolas, vai papildus kvalifikācijas celšanas kursi, ir no svara. Būtiski ir atšķirt, ka apmācības, kuras piedāvā dažādi ražotāji, kā Nutanix, Microsoft, Citrix, IBM ir papildus kvalifikācija konkrētam virzienam, nevis pamata izglītība. Cilvēki to mēdz jaukt. Varbūt citās nozarēs var izlīdzēties ar ātrajiem kursiem, apmācībām, bet, ja persona vēlas attīstību, labu atalgojumu, izaugsmi, ir jāapmeklē gan universitāte, gan pēc tam kvalifikācijas celšanas kursi, kas nav ražotāju semināri, bet ir augsta līmeņa apmācības konkrētā segmentā, ar starptautiski atzītiem sertifikātiem.

              Par to arī šī karikatūra, ka IT jomā svarīgas ir zināšanas, nevis reklāma.

Dalies
Dalies
Vēlies uzdot jautājumu?
Sazinies ar mums »
Par būtisko Datakomā
Jaunumi »
Pievienojies profesionāļiem!
Vakances »
Ziņojums
Sūtīt
Ziņojums
Sūtīt
Ziņojums
Sūtīt