Datakom
Par mums
Pakalpojumi
Kontakti
Drošība
IT drošības audits, vai tas ir svarīgi uzņēmumam?
16/09/2020

2020. gads, ir nesis daudz pārmaiņu gan cilvēku uztverē, gan ikdienas rīcībā un ieradumos. Bija brīvprātīgi, piespiedu kārtā jāpierod pie “jaunā normālā”, maskām, dzīvot bez izklaides un kultūras pasākumu apmeklēšanas, bez pieskārieniem un lielāko daļu laiku pavadīt mājās. Kā viena no lietām, kuru nācās pieņemt pat vislielākajiem kritiķiem – darbs no mājām. Dažiem murgs, dažiem sapņu piepildījums, bet izbaudīja visi visā pasaulē. Un, ko nozīmē darbs no mājām: mazāk aizsargāti IT tīkli, medus maize kiber noziedzniekiem.

                Strādājot attālināti uzņēmumi saprata, kur ir to vājie punkti, caurumi IT infrastruktūrā, taču kā to labot, tas ir atklāts jautājums. Hakeri uzbrūk vidēji 2244 reizes dienā, viss neaizsargātie ir tieši mazie un vidējie uzņēmumi, tie parasti nevēlas un neredz jēgu investēt IT drošībā, līdz mirklim, kad kaut kas notiks. Parasti drošības pārrāvumos ir iesaistīti darbinieki, it īpaši laikā, kad jāstrādā ne no biroja, kur parasti drošība ir lielāka, nekā mājas tīklā vai kafejnīcā.

                Šis ir pierādījies faktos uzņēmumi meklē palīdzību tikai tad, kad tas jau ir par vēlu, hakeri ir atsūtījuši ļaunatūru un tas ir izplatījusies uzņēmuma tīklā, paralizējot darbu un savācot datus, tas ir ļaunākais, kas uzņēmumā var būt, jo tās ir gan izmaksas, gan klientu uzticības zaudējums. Vidējās izmaksas par šifrējošā izspiedējvīrusa uzbrukumiem ir 112000 eiro, neviens taču nevēlas maksāt tādu summu, jo paralēli vēl būs jāmaksā par datu zudumu. 2019. gadā konstatēto datu pārkāpumos vidēji tika izmaksāti 2,8 miljoni eiro. Un šī ir vistīrākā uzņēmuma atbildība, jo viņi nespēja nodrošināt datu drošību.

Bet, ko darīt, lai to nepieļautu? Jānovērtē esošais IT drošības stāvoklis organizācijā, nosakot stiprās un vājās vietas kopējā infrastruktūrā, kā arī darbiniekos, jo pēdējā laikā uzliesmo uzbrukumi, kuros tiek izmantota arī sociālā inženierija. Sākumā izmaksas var šķist lielas, bet, kas būs izdevīgāk, maksāt Datu valsts inspekcijai, cietušajām personām par datu zaudēšanu vai tomēr sakārtot uzņēmuma infrastruktūru un nezaudēt klientus, uzticamību zīmolam un izvairīties no biznesa dīkstāves.

                Datakom ir izstrādājis sistēmu, kā identificēt, pārbaudīt un novērst drošības trūkumus organizācijā, veicot drošības novērtējumu, kurā ietverta padziļinātu jautājumu intervija un dažādas pārbaudes klātienē. Tostarp iekārtu automatizētie testi un ievainojamību pārbaudes. Ir pieejami trīs piedāvājumu veidi, kas atšķiras ar veicamo darbu apjomu un summu, bet katrs no tiem spēj identificēt un novērst nepilnības drošības jomā. Viss process ilgst aptuveni no 2-6 nedēļām, sākot no vēlamā apjoma izvēles, līguma slēgšanu, intervijām, pārbaudēm un noslēdzot ar gala ziņojuma prezentāciju vadībai. Tas nebūt nav ilgi, jo spēj aiztaupīt galvas sāpes un nepatikšanas, kuras hakeru uzbrukuma rezultātā, var vajāt gadiem.

                Iesakām negaidīt brīdi, kad būs jau par vēlu, bet nodrošināties laicīgi, izvēloties Datakom drošības pakalpojumus. Jautāsiet, kāpēc, jo esam viens partneris dažādos IT jautājumos. Esam sertificēta ISO 27001 kompānija ar vairākiem IT un drošības ekspertiem, kas ikdienā saviem klientiem palīdz dažādos IT jautājumos, tostarp ar Vispārīgo datu aizsardzības regulu.

Neriskē ar biznesu, domā par drošību tagad.

Dalies
Dalies
Vēlies uzdot jautājumu?
Sazinies ar mums »
Par būtisko Datakomā
Jaunumi »
Pievienojies profesionāļiem!
Vakances »
Ziņojums
Sūtīt
Ziņojums
Sūtīt
Ziņojums
Sūtīt